מידע חשוב על ביתן שומר

ביתן לשומר כשמו כן הוא, מבנה שבו שוהה שומר המוסד במהלך המשמרת. הביתן מוצב לרוב בכניסה לחניונים, מפעלים, בסיסים צבאיים, בתי ספר, מרכזים מסחריים או כל מוסד ציבורי אחר באשר הוא. הגדלים המינימליים כשמדובר בבוטקה לשומר 145/145 ס"מ. גודל מבנה שמספיק עבור אדם אחד. קיימים דגמים נוספים של ביתן לשומר מרווחים יותר  שבהם יותר מאדם אחד יכול לשהות לאורך זמן.


מהו ביתן שומר?

בעבר, ביתן לשומר או בוטקה בשפת העם היו ידועים יותר כצריפים והיו עשויים מפח, ללא בידוד כלל. לעיתים לשומר לא היה בכלל מבנה שיגן עליו, אלא סככה קטנה בלבד אם בכלל... עברו השנים, בשנת 2019 המודעות לתנאי העסקה נאותים עלתה מאד ואף מחוקקת בחוק ולא בכדי. המינימום הנדרש היום לשומר שעובד 9 שעות (אם לא יותר), עבודה קשה וסיזיפית היא קורת גג מוסדרת שתספק לו בקרת אקלים, קירור בימי הקיץ הלוהטים, חימום בחורף, צל והגנה מפני הגשם. כמובן שגם תאורה בלילה, גם היא תנאי הכרחי על מנת לאפשר לשומר תנאים אלמנטריים לבצע את עבודתו.

ביתן שומר בכניסה לחניון

מבנה ודרישות עבור ביתן שומר

ישנן עיריות, כמו עיריית תל אביב למשל, שמחייבות את בעלי העסקים שמציבים ביתן לשומר בכניסה לבית העסק שלהם בעיר (כגון חניונים למשל) לתנאי סף שיחולו על הביתן: ישנו הכרח לשימוש במבנים ניידים, שעשויים מחומר יציב וקשיח ובעלי נראות אסטטית. כמובן שישנה דרישה לחלון שיאשר תצפית על נתיב הכניסה או המעבר אל המבנה. עיריית תלת אביב מחייבת גם חיבור לחשמל והתקנת מזגן וכמו כן גישה לישובים בכסא גלגלים. כל אחד ממגוון הביתני שמירה של ארבל שטראוס עונה על דרישות הסף האלו ואף יותר.

ביתני שמירה בארבל שטראוס, כוללים כמובן גם דלת כניסה וחלון שיאפשר לשומר לראות את כל אשר מתרחש בחוץ בין אם הגיע מבקר או חלילה אדם שרוצה לפגוע במבנה עליו הוא שומר. כל מגוון הביתנים שמצויים ברשותנו ומיועדים לשומר, על כל הגדלים שלהם, מצוידים בחלונות בכל חזיתות המבנה. נתון זה נועד לספק זוויות ראיה רחבה של 4 כיווני אויר על המתרחש בחוץ. נקודת ההנחה שעל בסיסה נתקבלה ההחלטה לאבזר את הבוטקה בכל כך הרבה חלונות, ביחס למבנהו הקטן, הייתה שיש צורך לספק זווית רחבה ככל שניתן על המתרחש בחוץ. והיה ומי שרצה לעקוף את השומר או ללכת מסביב אם במתכוון לפגיעה או לאי תשלום, יתקשה יותר בכך והוא יצטרך להתאמץ קצת יותר בשביל שלא יבחינו בו.

לסיכום

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר עבור ביתן לשומר לבית העסק שלכם. תוכלו למצוא את פרטי ההתקשרות אל נציגי המכירות שלנו בדף צור קשר.